XASH

شبیه سازی فوق العاده از دو سیاه چاله در کهکشان

شبیه سازی شگفت انگیز ناسا از سیاه‌چاله ام ۸۷ | تاپ دیجیت

ناسا در هفته جاری که آن را هفته سیاه‌چاله می‌نامد یک شبیه سازی شگفت انگیز از سیاه‌چاله M87 که در مرکز کهکشان مسیه 87 قرار دارد ارائه داد. … بیشتر بخوانید: شبیه‌سازی‌ چرخش دو ابرسیاه‌چاله به دور هم … شبیه‌سازی جدید باعث شده که شاهد لبه این دیسک باشیم بنابراین نور بالای تصویر در حقیقت از پشت سیاهچاله است.

شبیه‌سازی‌ چرخش دو ابرسیاه‌چاله به دور هم | تاپ دیجیت

شبیه‌سازی‌ چرخش دو ابرسیاه‌چاله به دور هم … جهان را در حافظه خود دارند، اما ما کسر کوچکی از کهکشان‌ها را با دو سیاه‌چاله در نزدیکی مراکز آنها رصد کرده‌ایم.

“پرتاب سیاهچاله از مرکز کهکشان” – BBC News فارسی

منجمان تصور می کنند شاهد فرآیند پرتاب یک سیاهچاله فوق العاده عظیم … نویسندگان این مقاله معتقدند که این وضع می تواند ناشی از ادغام دو سیاهچاله کوچکتر باشد. … شبیه سازی با کمک ابررایانه ها حاکیست که وقتی این اتفاق می افتد، …

شبیه سازی فوق العاده از دو سیاه چاله در کهکشان – وب گرد – – …

نمی توانند از …

شبیه‌سازی جدید یک سیاه چاله توسط ناسا – آی تی رسان

سیاه چاله. سیاه چاله‌های فوق‌سنگین، در مرکز کهکشان‌های بزرگ قرار دارند. … شما در هر دو شبیه‌سازی مذکور، می‌توانید یک دایره سیاه را در مرکز ببینید.

ناسا سیاهچاله معروف را شبیه‌سازی کرد – ایسنا

ناسا به تازگی یک شبیه‌ساز شگفت‌انگیز از سیاهچاله ارائه داد. … است که نشان می‌دهد جاذبه کهکشانی بر زمان فضایی اطراف سیاهچاله تاثیر می‌گذارد. … شبیه‌سازی جدید ناسا باعث شده که شاهد لبه این دیسک باشیم بنابراین نور بالای …

سیاه‌چاله – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

زمان با گرانشی چنان نیرومند است که هیچ چیز حتی ذرات … می‌اندازد؛ از این دیدگاه سیاه چاله رفتاری شبیه به جسم سیاه در ترمودینامیک دارد. …. دو سال بعد ازرا نیومن یک جواب متقارن محوری برای سیاهچاله‌ای که هم چرخان باشد و ….. منابع فوق درخشان پرتو ایکس در کهکشان‌های نزدیک ممکن است سیاهچاله جرم متوسط باشند.

۷ نکته از سیاه چاله ها – ستاره شناس

تصویر شبیه سازی از سیاه چاله … زیاد شود که این جسم به ناحیه‌ای تبدیل شود با گرانش فوق العاده عظیم که حتی نور هم نخواهد توانست از آن فرار کند.

انتشار نخستین تصویر واقعی از یک سیاه چاله – ستاره شناس

شبیه‌سازی اولیه از نخستین تصویر احتمالی از افق رویداد سیاه‌چاله‌های … منتظر هستیم که در این کنفرانس خبری، نتایج به دست آمده از دو سیاه‌چاله ابرسنگین در مرکز کهکشان راه شیری و کهکشان M87 را منتشر کنند. … تصویر فوق در کنفرانس خبری‌ای که عصر روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ (به … جدید; محبوب; دیدگاه ها.

ملاقات با هیولای غایب – پوریا ناظمی

درباره نخستین تصویری که از افق رویداد یک سیاه‌چاله تهیه شده است … چندین پتابایت داده به دو مرکز پردازش ابر رایانه‌ای در موسسه مطالعات … شبیه‌سازی دقیقی از معادلات مربوط به توصیف سیاه‌چاله تصویر شده بود. ….. درست است که سیاه‌چاله مرکزی کهکشان M87 سیاه‌چاله ای غول پیکر است و افق رویداد آن نیز فوق العاده …

چهره نگاری از مرموزترین جرم کیهان – خراسان

درباره سیاهچاله ها و تلسکوپ های تصویربرداری از آن ها … عکسی شبیه یک دونات نارنجی در پس زمینه‌ای سیاه رنگ. … آستانه پنجاه و هشتمین سالگرد فتح فضا توسط انسان به دست آمد و احتمالا مقدمه‌ای برای کشف شگفتی‌های جدید درباره کیهان خواهد بود. … این دو عامل کافی است تا میدان گرانشی شدیدی شکل بگیرد و ستاره را از درون منهدم کند.

شبیه‌سازی جدید ناسا از دنیای پیچیده اطراف یک سیاهچاله – …

زمان بر اثر گرانش … که تقریبا دو برابر افق رویداد است؛ فاصله‌ای از سیاهچاله که نمی‌توان از آن فرار کرد. … است، نخستین تصویر از سیاهچاله مرکزی کهکشان M87 را ثبت کردند.

شبیه‌سازی جدید ناسا از یک سیاه‌چاله [تماشا کنید] | مجله علمی …

اولین تصویر مستقیم از افق رویداد یک سیاه‌چاله در مرکز کهکشان M87 … درون فوتون حلقه سایه‌ی سیاه‌چاله قرار دارد، ناحیه‌ای که تقریبا دو برابر افق رویداد سیاه‌چاله است. … شبیه‌سازی جدید ناسا از دیسک اطراف سیاه‌چاله (با موسیقی).

سیاه چاله – زومیت

زمان با آثار گرانشی بسیار نیرومند است که هیچ‌چیز، حتی … عبور یک ستاره از میان سیاهچاله در مرکز کهکشان: چالشی برای تئوری انیشتین.

سیاهچاله‌ و هر آنچه باید در مورد آن بدانید – پژوهشگاه فضایی ایران

به‌محض ورود به سیاه‌چاله، ممکن است واقعیت به دو صورت اتفاق بیفتد. … منابع فوق درخشان پرتو ایکس در کهکشان‌های نزدیک ممکن است، سیاهچاله‌ی جرم متوسطی باشد. … می‌شود که پرتوهای نور شبیه به آنچه که در یک عدسی نوری رخ می‌دهد، همگرا شوند. …. از سیاه‌چاله‌ها وادغام ستاره‌های نوترونی، در عصر جدید علم نجوم آغاز شده است.

گرانش سیاهچاله شکل آن را تحریف می‌کند! – آخرین خبر

بیگ بنگ/ شبیه‌سازی جدید سیاهچاله نشان میدهد که گرانش ِ آن چگونه موجب … درون حلقه فوتون، سایه سیاهچاله وجود دارد؛ این ناحیه تقریبا دو برابر … اولین عکس از سیاهچاله را با استفاده از مشاهدات رادیویی در قلب کهکشان M87 تهیه کنند.

جدیدترین‌های «سیاهچاله» | خبر فارسی

خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل: ستاره شناسان یک سیاهچاله در کهکشان راه شیری …. یک جهت در کهکشان NGC 1068، به دو حلقه مبدل شده و در دو جهت مخالف در گردش بودند . … خیلی خوش شانس هستید؛ چون شبیه سازی جدید ناسا نشان می دهد چطور این اشیاء غول …

جاسوسی از سیاه‌چاله موقع بلعیدن ستاره نوترونی – روزنامه …

ویرگو درمورد این رویداد سناریوی دوم را پیش‏بینی … امواج گرانشی / این زمینه پژوهشی جدید همچنان با قدرت رو به گسترش است.

کشف رازهای مربوط به سیاه چاله ها به کمک ابر کامپیوترها

سیاهچاله ها اجرامی فوق العاده چگال و قدرتمند هستند و هیچ چیز حتی نور قادر به گریز از … راه دیگر پدید آمدن آنها این است که ستاره ها و سیاهچاله در مرکز کهکشانی همانند راه شیری … هر دو نوع این سیاهچاله ها می توانند با سرعت بسیار زیاد بچرخند و به همراه خودشان … ما از ابر کامپیوتر ها استفاده می کنیم ، این شبیه سازی همانند پیشگویی وضع هوا …

ستاره های نوترونی ماده ی تاریک سیاه چاله ها

تواننـد بـه دلیـل ایـن چرخـش فـوق العـاده سـریع ،شکسـته شـوند . : ستاره نوترونی. سـتاره نوترونـی …. دال بـر قبـول سـیاه چالـه ابـر جـرم دار در مرکـز کهکشـان هـا دانسـت .اخیـرا … تابـش مـی شـود ،دیـده مـی شـود کـه یکـی از ایـن دو ،تابـش جسـم. سـیاه بـا دمـای …. شــبیه ســازی ،بررســی پرتــاب شــدن ســیارک از یــک منظومــه ی. ســتاره دوتایــی و …

شبیه سازی فوق العاده از دو سیاه چاله در کهکشان

نمی توانند از میدان گرانش آن.

مشاهده‌ی انرژی منفی در اطراف سیاهچاله‌ها – مجله ایلیاد

ذراتی که ظاهراً دارای انرژی منفی هستند، از سیاهچاله انرژی استخراج کرده و … تغذیه می‌کند، می‌توان چیز عجیبی را مشاهده کرد؛ جت‌های فوق‌العاده قدرتمند از … دو نظریه‌ی متفاوت درباره‌ی چگونگی استخراج انرژی از یک سیاهچاله شده … گروه محققان پلاسمایِ بدون برخورد را در حضور میدان گرانشی قدرتمند سیاهچاله شبیه‌سازی کردند.

شیوه ای جدید برای وزن کردن سیاهچاله های عظیم – مجله علمی هوپا

این اطمینان بخش است که دو روش خیلی متمایز برای اندازه گیری جرم یک سیاهچاله ی بزرگ … تکنیک جدید از امتیاز تاثیر گرانشی سیاهچاله بر گاز داغ نزدیک مرکز کهکشان … هامفری: “سیاهچاله های عظیم الجثه شبیه این روشنایی تماشایی قویی در فاصله ی …

شبیه سازی دوتایی‌های ستاره‌ نوترونی مغناطیسی با توان …

مرحله‌ای که بعد از شکل‌گیری سیاهچاله است که با قرصی برافزایشی …. اخترفیزیک کهکشان‌ها (108)

برچسب‌ها:, , , ,

فروشگاه مارکت سنتر