XASH

آیا دادن زکات به پدر و مادر یا برادر محتاج و فقیر جایز می باشد؟

آیا دادن زکات به پدر و مادر یا برادر محتاج و فقیر جایز می باشد؟

آیا دادن زکات به پدر و مادر یا برادر محتاج و فقیر جایز می باشد؟

آیا فطریه به خویشاوندان مستحق تعلق می‌گیرد؟ – فردا

آیا پدر مى‏‌تواند زکات فطره را به فرزند دانشجوى خود که محتاج است، بدهد؟ *اگر فرزندان فقیر باشند، پدر و مادر باید مخارج واجب آنان را بپردازند و نمى‌توان چیزى از زکات فطره را … آیا جایز است زکات فطره را به عنوان هدیه به خویشاوندان آبرومند و مستحق داد؟

شرایط مستحقین زکات-آیت الله العظمی بهجت (قدس سره ) – انهار

آیا مى‏شود زکات را به افراد فقیر معتاد به تریاک داد؟ … در صورت فقر پسر، پدر مى‏تواند زکات را براى تحصیل فرزند در دانشگاه یا حوزه به پسر خود پرداخت نماید؟ … آیا انسان مى‏تواند مقدارى از زکات را که مدیون است به ربیبه‏ى خود پرداخت نماید؟ … دادن زکات به پدر و مادر … آیا جایز است غیر سیّد کفارات و مظالم و صدقات خود را به سیّد بدهد؟

آیا فطریه به خویشاوندان مستحق تعلق می‌گیرد/ فطریه سادات …

آیا پدر مى‏‌تواند زکات فطره را به فرزند دانشجوى خود که محتاج است، بدهد؟ *اگر فرزندان فقیر باشند، پدر و مادر باید مخارج واجب آنان را بپردازند و نمى‌توان چیزى از زکات فطره را … آیا جایز است زکات فطره را به عنوان هدیه به خویشاوندان آبرومند و مستحق داد؟

چگونه و به چه کسی باید صدقه داد؟ حداقل این صدقه باید به چه …

به گونه ای که افراط و تفریط در آن نباشد؛ یعنی نه در صدقه دادن کوتاهی شود، و نه انسان همه دارایی خود را صدقه دهد که خود گرفتار و محتاج شود. … در اسلام دو نوع صدقه مطرح است؛ یکی صدقه واجب که همان زکات است و درآیات قرآن و روایات مقدار … مادى و معنوى) که انفاق مى‏کنید، براى پدر و مادر و نزدیکان و یتیمان، اگر فقیر باشند و مستمندان و …

استفتائات – موارد مصرف خمس، کسب اجازه، هدیه و شهریه حوزوی‏

س 1015: آیا جایز است سهم سادات به علویه فقیری که ازدواج کرده و فرزندانی دارد ولی … و بر فرض که پدر بگوید که بر من فقط دادن هزینه پوشاک و خوراک واجب است، ولی پرداخت بقیه … س 1020: آیا حقوق شرعی (خمس، ردّ مظالم، زکات) از شؤون حکومت است یا خیر؟ … و پنج ساله و کارمند هستم، تا به حال مجرد بوده و با پدر و مادرم زندگی می‏کنم، پدرم …

JamNews – مصرف زكات فطره – جام نیوز

آيا پدر مى‌‏تواند زكات فطره را به فرزند دانشجوى خود كه محتاج است، بدهد؟ ج) اگر فرزندان فقير باشند، پدر و مادر بايد مخارج واجب آنان را بپردازند و نمى‌‌توان چيزى از زكات فطره را بابت مخارج زندگى به آنها داد ولى براى اداى دين و يا مايحتاجى كه تأمين آن بر پدر واجب نيست اشكال ندارد. جمع‌آورى فطريه و توزيع … آيا دادن فطريه به برادر جايز است؟

مصرف خمس – پايگاه اطلاع رسانى حضرت آيت اللّه العظمى حاج …

آیا می تواند این دختر با برادران مرد لاعن یا پدران او ازدواج کند؟ … و کارگر دارد که جدای از پدر و مادر زندگی می کند و مبلغی مقروض است که از ادای آن عاجز شده. … جواب : به جهت دادن اذن عام پرداخت سهم سادات به سادات محتاج جايز است. …. می گيرد می تواند مال امام را به حوزه های علميه يا امور عام المنفعه و مال سادات فقير را به سادات محله و کوچه خود بدهد؟

آيا دادن فطريه به واجب النفقه جايز است/دادن فطره به برادر جایز …

حکم فطریه به شوهر فقیر یا برادر فقیر خود. … نظر امام (…) اينست كه: «واجب است که انسان نفقه پدر و مادر و جد و جده و پدران ایشان را بدهد، چنانکه واجب است نفقه … آيا پدر مى‌‏تواند زكات فطره را به فرزند دانشجوى خود كه محتاج است، بدهد؟

درس هايي از قرآن – درسهایی از قرآن

آیا همسر می تواند از مال همسرش به دیگران کمک یا هدیه کند؟ … امام زمان(علیه السلام) وقتی می آید که برادر دست در جیب برادرش کند و بردارد و آن برادر هم … کمک کردن به فقیر ثواب دارد. … (لَا صَدَقَةَ وَ ذُو رَحِمٍ مُحْتَاج) من‏لایحضره‏الفقیه ج2 ص 68 اگر فامیل محتاج باشند، اگر در … علاقة پدر و مادر به بچّه سرازیری است و لذا آنجا نیاز به گاز دادن نیست.

احکام جامع زکات فطره بنا بر نظر مقام معظم (…)ی

آیا پدر مى‌‏تواند زکات فطره را به فرزند دانشجوى خود که محتاج است، بدهد؟ ج) اگر فرزندان فقیر باشند، پدر و مادر باید مخارج واجب آنان را بپردازند و نمى‌‌توان چیزى از زکات فطره را بابت مخارج زندگى به آنها داد ولى … مثلاً به یک فقیر بیست صاع و نصف یا کمتر و بیشتر از نصف بدهیم؟ … آیا دادن فطریه به برادر جایز است؟

حکم پرداخت زکات فطره به واجب النفقه؟ – مرکز ملی …

آيا پدر مى‌‏تواند زکات فطره را به فرزند دانشجوى خود که محتاج است، بدهد؟ج) اگر فرزندان فقير باشند، پدر و مادر بايد مخارج واجب آنان را بپردازند و نمى‌‌توان چيزى از زکات فطره را بابت مخارج زندگى به آنها داد ولى براى اداى دين و يا مايحتاجى که تأمين آن بر پدر واجب نيست اشکال ندارد.244. آيا دادن فطريه به برادر جايز.

استفتائات زکات فطره از آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله

جایز نیست زکات فطره را به خانواده بدهید.

فتاوی و احکام فقهی زکات

توزيع زكات به عساکر اردو، پولیس ملي جايز است. یکی از علاقمندان … آیا زکات پول وپیسه خود را برای منسوبین اردوی ملی و پولیس داده می توانیم … عشر یا زکات میوه، سبزیجات وحاصلات دانه باب زمینها، وزكات پول وپیسه نقدی … در دادن زكات بهتر است که مصلحت فقير در نظر گرفته شود … والدین، فرزندان و دختران و خواهر و برادر. دادن …

خمس – پایگاه اطلاع رسانی مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی …

در صورتى كه واقعا تمليك به فرزند نشده باشد، بايد خود والدين خمس آن را بدهند و …

نحوه پرداخت خمس و مصرف آن (سؤالهای 4972ـ5080) – امام (…) (س)

به فتوای جناب عالی می شود مقلد شما خمس (سهم سادات) را به سادات فقیر‏‎ ‎‏مستقیماً بدهد؟ ‏ … این جانب از طرف وکیل و برادر گرامیتان اجازه اخذ حقوق واجبه و تصدی‏‎ ‎‏امور ….. آیا تمام یا نصف‏‎ ‎‏پول خمس و زکات به مادر یا مادربزرگ که سیده می باشد …… که خمس‏‎ ‎‏دادن به آن ها سزاوار نیست، آیا دادن خمس به این سادات جایز می باشد؟

درس ﻫﺸﺘﻢ ﺧﻤﺲ

ﻣﯽ آورد» ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ در زﻣﺎن ﻏﻴﺒﺖ اﻣﺎم ﻣﻌﺼﻮم ﺑﻪ ﻧﺎﻳﺐ ﻋﺎم وی (وﻟﯽ ﻓﻘﻴﻪ ﻳﺎ ﻣﺮﺟﻊ ﺗﻘﻠﻴﺪ) ﺗﺴﻠﻴﻢ …. در اﻳﻦ ﺻﻮرت ﺑﺎﻳﺪ ﺧﻤﺲ ﺗﻤﺎم اﻣﻮال را ﭘﺮداﺧﺖ ﻧﻤﺎﻳﺪ ﺗﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺎﺑﻘﯽ ﺟﺎﻳﺰ … ١ ــ آﻳﺎ ﺑﻪ ﭘﻮل ﭘﺲ اﻧﺪاز ﺷﺪه ﺟﻬﺖ ﺗﻬﻴﻪ ی ﻣﺴﮑﻦ و ﻳﺎ ﺧﺮﻳﺪ ﺟﻬﻴﺰﻳﻪ ﺧﻤﺲ ﺗﻌﻠﻖ. ﻣﯽ … ﮔﺬاﺷﺘﻦ ﻣﺎل، ﺑﻪ ﻃﺮزی ﭘﺴﻨﺪﻳﺪه ﺑﺮای ﭘﺪر و ﻣﺎدر و ﺧﻮﻳﺸﺎوﻧﺪان ﺧﻮد وﺻﻴﺖ ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ: اﻳﻦ … وﺻﻴﺖ ﮐﺮدن ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ زﻣﺎن ﻣﺮگ ﻳﺎ ﺑﻴﻤﺎری ﻧﻴﺴﺖ، ﺑﻠﮑﻪ ﻣﺴﺘﺤﺐ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻧﺴﺎن ﻫﻤﻮاره.

آیا دادن زکات به پدر و مادر یا برادر محتاج و فقیر جایز می باشد؟

آیا دادن زکات به پدر و مادر یا برادر محتاج و فقیر جایز می باشد؟…

احکام و حقوق کودکان در اسلام(1) – مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)

هم‌چنين بر مادر در صورتي که آن‌ها قادر به تأمين نفقه نباشند واجب مي‌باشد و در برابر، …. روايت، شامل خط اطراف، مانند برادر و خواهر و اولادِ آن‌ها در صورتي‌که صغير باشند، مي‌باشد. …. از وضعيت مادر سؤال نکرد و نفرمود که آيا مادر قادر به دادن نفقه مي‌باشد يا خير؟ …. که فقير و محتاج باشند، بر پدر و جدّ پدري واجب است، اعمّ از اين‌که دختر باشد و يا …

فقیر – آپارات

ثروتمند بدنبال ارامش فقیر.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی صانعی …

ج ـ روزى را كه انسان شك دارد آخر شعبان است يا اول رمضان، واجب نيست روزه بگيرد و اگر … اين جانب دخترى هستم كه ده سال شمسى سن دارم و در نُه سالگى بنا به توصيه پدرم … كه تركش معصيت و گناه باشد؛ ليكن تا حدّى كه اذيّت نشويد، انجام دادن آنها مطلوب است، و ….. آيا جايز است مكلّف زكات فطره را جدا كند و كنار بگذارد كه بعد به مصرف برساند؟

احکام خمس – قائمیه

کسی که دیگری مخارج او را می‌دهد مثل فرزندی که در خانه پدر است یا زوجه‌ای که همه …. اگر قطع نظر از کسب، محتاج به ماشین باشد و زائد بر شأن او هم نباشد جزء مؤنه محسوب است و ….. نداشته باشد که به اموال پدر یا برادر خمس تعلق گرفته، آیا لازم است خمس مالی که ….. مادر می‌تواند سهم سادات خود را در غیر نفقه واجب به فرزند فقیر خودش بدهد و نیز …

فقه واحکام – مرکز پاسخگویی به پرسش ها و شبهات دینی-جوابگو

نگاه کردن به مظاهر بي‌حجابي در کشور خودمان چگونه است؟ … سؤال: دیدن ولمس پستان محارم برای فردی که به بلوغ شرعی نرسیده جایز است؟ …. مادر کودک صاحب تخمک يا صاحب رحم … سؤال: در فقه زکاة بر ای بنی هاشم حرام است دلیل آن در چند روایت معتبر آمده است که ….. سوال: آيا برادران به تخلف اخلاقي خواهري جهت اخذ اظهارات مي‌تواند اقدام کند؟

برچسب‌ها:, , ,

فروشگاه مارکت سنتر